Haberler

2021 BMW M4 nasıl görünecek?

BMW, yeni 3 serisi sedanı piyasaya sürdükten hemen sonra, dört kapılı M3 ve iki kapılı M4 için meraklı bir bekleyiş başladı. Dünya, otomobil devinin resmi açıklanmasını beklemeye devam ederken, yaklaşan 2021 BMW M4 hakkında genel tahminler şöyle. 

 

 

Görünüşü her zamankinden daha agresif olacak, çift turbo şarjlı altı silindirli motoru kesinlikle eskisinden daha güçlü olacak ve hard top ve drop-top gövde stilleri ile gelmeye devam edecek. 

Bu beklentiler tamamen spekülasyon ve Bavyera otomobil üreticisi daha fazla ayrıntı yayınlayana kadar beklemek zorundayız, ancak bazı tahminler var.

Sonbaharda sergilenecek olan M4, arkadan itişli giriş paketi olacak ve M xDrive dört çeker opsiyonlu versiyonlar daha ileri bir tarihte piyasaya sürülecek. 

 

 

Gücünü arka aksa ileten makine standart olarak 6 ileri manuel vitesle geliyor ve xDrive versiyonlarda tek seçenek olan 8 ileri otomatik Pure adlı giriş paketinde opsiyon. Yeni M4'ün Competition versiyonu, X3 M ve X4 M çiftinden tanıdığımız 510 bg'lik S58 adlı 3.0 çift turbolu I6 (sıralı 6 silindir) motordan beslenecek.

2021 itibarıyla satışa sunulması beklenen yeni M4'ün giriş paketinde ise aynı motor 480 bg verecek. Pure'un dış tasarımı da dört çeker versiyonlara göre biraz farklı olacak.

İleri aşamada CS paketine de kavuşması beklenen M4'ün E46 M3'te sunulan CSL ismini canlandıracağı söyleniyor. 2021 içinde M4 Convertible tanıtılacak ve belki Gran Coupe gövde tipi de M4 ailesine katılacak.

Beğendiyseniz dostlarınızla paylaşabilirsiniz.