Haberler

2021 Mercedes E Serisi nasıl görünecek?

Mercedes, yeni E Serisini tanıttı. Makyajdan geçen E serisi, 1946 yılından beri yollarda bulunuyor. Mercedes' in en çok satan modeli olmasından dolayı ayrı bir öneme sahip olan model, 2016 yılında beşinci nesli ile gelmişti. 2021 model yılı için ise yeni yüzü ile geldi.

 

 

Selefine göre daha fazla led elemanlarla donatılan 2020-2021 Mercedes E Serisi, artık daha ince farlara sahip. Izgara tasarımını biraz daha eğimli hale getiren model, A serisi sedan ve CLA serisindeki gibi led stop düzeni kullanmış. Yeni modelin gri, gümüş ve sirüs gümüş olarak adlandırdığı yeni 3 gövde rengi seçeneği bulunuyor.

 

 

KABİN ÖZELLİKLERİ
2020-2021 Mercedes E Serisi' nin kabininde ilk olarak 12.3 inçlik dijital gösterge paneli ve mutimedya ekranı dikkat çekiyor. MBUX bilgi-eğlence sistemi ile gelen model, donanım paketine göre farklı döşeme seçenekleri sunuyor.

 

 

E Serisinin güvenlik özellikleri de arttırıldı. Eller bırakıldığında uyarı veren direksiyon, dur/kalk özellikli adaptif hız sabitleyici, aktif yönlendirme asistanı, otomatik acil durum freni, aktif kör nokta uyarı sistemi, yan görüşü iyileştirilmiş 360 derece kamera gibi yeni güvenlik özellikleri bulunuyor.

MOTOR SEÇENEKLERİ
2020 E Serisi' nin en düşük motor seçeneği Türkiye'deki gibi 156 hp güç üretecek. En güçlü E serisi ise 435 hp gücünde olacak ve 520 nm tork üretebilecek. 

 

 

Bir diğer seçenek ise 2.0 motor ile kombine edilen hafif hibrit ünite olacak. 272 beygirlik ünitenin dışında 318 hp güç üreten bir başka versiyon daha olacak.

Beğendiyseniz dostlarınızla paylaşabilirsiniz.